PASIRUOŠIMO SKRYDŽIUI IR SKRYDŽIO ORO BALIONU INSTRUKCIJA

Kiekvienas bent kartą išvydęs žemę iš oro baliono pintinės įgauna nepamirštamų įspūdžių ir puikių emocijų. Kad skrydis būtų išties saugus ir suteiktų nuostabų laisvės pojūtį, turėtumėte žinoti keletą niuansų:

 1. Oro balionais vasarą paprastai skraidoma ryte (5.00 – 9.00 val.), kol dar neprasidėję termikai (vertikaliosios oro srovės), ir vakare (18.00 – 21.00 val.), kai termikai nurimsta. Rudenį – pavasarį rytiniai skrydžiai prasideda šiek tiek vėliau (8:00 val. ryto), o vakariniai anksčiau (16:00 val.).
 2. Skrydis oro balionu visiškai priklauso nuo meteorologinių sąlygų: debesuotumo, kritulių, matomumo, vėjo stiprumo ir pan. Paprastai meteorologinės sąlygos yra numatomos iš anksto, tačiau dažnai išankstinė prognozė būna netiksli arba neišsami. Todėl net atvažiavus į starto vietą skrydis saugumo sumetimais gali būti atšauktas.
 3. Skrydis oro balionu vidutiniškai trunka apie valandą, tačiau visa procedūra (su pasiruošimu skrydžiui, instruktažu, baliono surinkimu ir t.t.) trunka apie 3-4 val.
 4. Vienu oro balionu paprastai skrenda 6-16 keleivių. Jei Jūs norėtumėte skristi mažesnėje grupelėje ar be pašalinių žmonių, turėtumėte tai iš anksto aptarti su skrydžio organizatoriais.
 5. Skrendantį oro balioną lydi automobilis, su kuriuo nuolat palaikomas radijo ryšys. Po skrydžio automobilis grąžina oro balioną ir keleivius į susitikimo vietą.
 6. Atvažiavus į starto vietą, pilotas paprašys Jūsų padėti paruošti balioną skrydžiui, žinoma, jei Jūs sutiksite ir būsite tam pasiruošę. Jei Jūs turite sveikatos sutrikimų ar esate nėščia, geriausia dėl skrydžio iš anksto pasitarti su gydytoju. Bet kuriuo atveju apie savo sveikatos sutrikimus ar nėštumą Jūs privalote informuoti pilotą.
 7. Ruošiantis skrydžiui ir skrydžio metu geriausia vilkėti kelnes, striukę ar marškinius ilgomis rankovėmis (pageidautina nedegios medžiagos) avėti storapadžiais batais, turėti odines pirštines. Paprastai rytais žolė būna šlapia, todėl patogesni yra aukšti guminiai batai. Vakarais nusileidimo vietoje gali būti daug uodų, todėl patogiau jausitės su marškiniais ilgomis rankovėmis. Ruošiantis skrydžiui, skrydžio metu ar po nusileidimo galite šiek tiek išsitepti, tad labai neišsipuoškite. Kai kurių balionų krepšiai yra pakankamai žemi, todėl pravartu turėti kepurę, kuri apsaugotų nuo degiklių karščio.
 8. Prieš skrydį ir skrydžio metu draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus, narkotines bei psichotropines medžiagas, rūkyti, išskyrus nestiprius gėrimus (alų, sidrą ir pan.) skrydžio metu, jei tai yra procedūros dalis, ir jei baliono pilotas leidžia tai daryti.
 9. Draudžiama į orlaivį imti bet kokius ginklus, sprogstamąsias ar pavojingas medžiagas, jei tam nėra gautas specialus atitinkamų institucijų leidimas.
 10. Kylant aukštyn, oro temperatūra mažėja 6,5 laipsnio kas  kilometrą. Paprastai oro balionai skrenda kelių šimtų metrų aukštyje, tačiau kartais pakyla į 1,5 km aukštį.
 11. Į oro balioną galite pasiimti fotoaparatą ar kamerą, tačiau už galimus jų pažeidimus būsite atsakingi patys. Rekomenduojame aparatūrą įdėti į minkštus dėklus, kurie apsaugotų nuo galimų mechaninių pažeidimų nusileidimo metu. Už savo daiktus prieš skrydį, skrydžio metu ir po skrydžio yra atsakingi keleiviai.
 12. Prieš pat skrydį oro baliono pilotas instruktuoja keleivius. Būkite atidūs instruktažo metu!  Nesikuklinkite paklausti, jei kas nors neaišku. Piloto nurodymai, susiję su skrydžiu, Jums yra privalomi. Jūs turėtumėte įdėmiai klausyti piloto viso skrydžio metu.
 13. Dėl tikslaus skrydžio laiko ir vietos prašome susisiekti su Oreivystės centru mob. +370 652 00510 arba el. paštu info@ballooning.lt ne vėliau nei prieš 24 val.
Linkime Jums smagaus skrydžio!